forex trading logo

Prisijungti

Lankytojai

Straipsnių peržiūros
1005859

Skauda nugarą? Mesk rūkyti...

Naujausiais tyrimais įrodyta, kad rūkantys daug dažniau jaučia skausmą nei nerūkantys. Kentukio (JAV) universiteto mokslininkai atliko tyrimą, norėdami sužinoti kaip rūkymo įpročiai susiję su lėtinio skausmo sindromu.

Buvo vertinami simptomai susiję su lėtiniu kaklo, nugaros, galvos skausmais, sąnarių skausmu, nervų sistemos sutrikimu, įvairiais kitais skausmais.

Rezultatai parodė, kad rūkantys ar rūkę anksčiau turi didesnę tikimybę jausti vieną iš šių simptomų nei nerūkantys. Buvę rūkaliai serga 20 % dažniau, rūkantys kartais – 68%, rūkantys kasdien – beveik 100% dažniau.

Kasdienis rūkymas labiau susijęs su skausmu nei vyresnis amžius, darbo pobūdis, nutukimas ar užterštumas.

„mūsų atlikti tyrimai parodė ryšį tarp dažno rūkymo ir ilgalaikio skausmo“, - teigė mokslininkai. „tačiau tiksliai nežinome, ar rūkymassukelia skausmą, ar žmonės rūko norėdami numalšinti skausmą“. Taigi, mielieji, pagalvokite ar viena cigaretė verta to, kad paskui nuolat jaustumėte galvos skausmus?

O jei nenorite to atsisakyti, aš patariu išbandyti masažą. Tai puiki priemonė malšinti skausmą ir pagerinti bendrą savijautą.

Pagal užsienio spaudą parengė A. Leonavičiūtė