forex trading logo

Prisijungti

Lankytojai

Straipsnių peržiūros
1005841

Aromaterapinis masažas padeda kovoti su vėžiu

Japonų mokslininkai nustatė, kad aromaterapinis masažas ne tik padeda greičiau atsigauti moterims po krūties vėžio, bet ir didina limfocitų kiekį kraujyje.

Tyrime, trukusiame 3 mėn., dalyvavo 12 moterų. Jų amžius buvo 45 – 58m, visoms krūties vėžio operacija buvo atlikta prieš 6 – 3 mėn. Visoms buvo taikoma chemoterapija ir hormonų terapija, tačiau mėnesį prieš tyrimą gydymas buvo baigtas.

Visoms moterims prieš atliekant tyrimą buvo nustatyti depresijos simptomai. Psichologo konsultacijos buvo kartojamos kelis kartus po tam tikro masažo kurso. Taip pat buvo imami kraujo mėginiai prieš, po ir masažo kurso metu, taip pat ir praėjus mėnesiui po masažo kurso.

Masažui buvo naudojami jojobos- simonsijų, apelsinų žiedų, levandų ir santalmedžio aliejai. Masažas buvo atliekamas 2 kartus per savaitę, 4 savaites iš eilės. Moterims buvo atliekamas vienodas masažas, akcentuojant kaklo nugarinį paviršių, krūtinę, pečius, rankas ir šlaunis.

Tyrimo rezultatai parodė, kad po masažo kurso moterims ryškiai sumažėjo depresijos simptomai, dingo irzlumas, agresyvumas. Taip pat kraujo tyrimai parodė, kad po masažo kurso kraujyje stipriai padaugėjo T limfocitų. Nors ir sunku tai paaiškinti teoriškai, tačiau mokslininkai mano, kad aromaterapija kažkokiu būdu veikia imuninę sistemą.

pagal užsienio spaudą parengė A. Leonavičiūtė