forex trading logo

Prisijungti

Lankytojai

Straipsnių peržiūros
1005840

Refleksoterapija

Kasdienis stresas, rūpesčiai, nuolatinė įtampa panaikina vidinę ramybę, kūno ir sielos harmoniją.
Viena iš geriausių priemonių to išvengti yra netradicinės medicinos dalis – refleksoterapija.
Tai viena iš seniausių masažo sistemų, atsiradusi prieš kelis tūkstantmečius Kinijoje. Ji apjungia daug masažo sistemų, kai kurių efektyvumas įrodytas moksliškai (segmentinis, jungiamojo audinio, periostinis masažai), kai kurių veikimo niekas negali paiškinti (taškinis masažas). Bet kuriuo atveju refleksoterapijos veikimas pagrįstas tuo, kad vidaus organai turi ryšį su atitinkamais odos, raumenų taškais. Juos stimuliuojant galima įveikti ligas, traumų padarinius, panaikinti skausmą, padidinti darbingumą, sustiprinti fiziškai ir dvasiškai, atsikratyti streso.

Refleksoterapijos procedūromis galima palengvinti daugybę negalavimų.

  Jei sergate šių sistemų ligomis:
 • stuburo;
 • virškinamojo trakto;
 • kvėpavimo takų;
 • širdies ir kraujagyslių sistemos
 • alergijomis;
 • lytinės sistemos sutrikimais.

 

 

  Jei turite nervų sistemos sutrikimų:
 • depresija;
 • stresas;
 • vegetacinės nervų sistemos sutrikimai);

 

 

  taip pat puikiai
 • sustiprina imuninę sistemą;
 • naikina galvos, sąnarių, juosmens ir kitus skausmus;
 • mažina dirglumą;
 • šalina miego sutrikimus.

 

Refleksoterapija taikoma ir profilaktiškai, norint išvengti įvairių ligų ir negalavimų. Ši terapija tinka ne tik gydymui ar profilaktikai, tai yra puikus būdas atsipalaiduoti ir pamiršti visus rūpesčius.

their website Where to purchase fentanyl no prescription Otherwise, the UVA exposure is held at the lowest effective dose Cetrorelix often requires that another hormone called human chorionic gonadotropin (hCG) be given as a single dose the day after the last.

Segmentinis masažas


Ši sistema pagrįsta tuo, kad visi žmogaus organai ir sistemos glaudžiai susiję. Egzistuoja refleksiniai ryšiai tarp vidaus organų ir odos (viscerosensoriniai), vidaus organų ir raumenų (visceromotoriniai), vidaus organų vieni su kitais (viscerovisceraliniai). Šie ryšiai atsiranda dėl to, kad iš vieno nugaros smegenų segmento išėjęs nervas suskyla į daugelį šakelių, kurios inervuoja atskirus organus, raumenis, odos plotus. Todėl patologiškai pakitus kuriam organui atsiranda skausmingi plotai odoje, raumenų įtempimas. Žinant šiuos ryšius ir masažuojant tam tikrą stuburo segmentą ar skausmingus plotus galima refleksiškai veikti vidaus organus.

Taškinis masažas (akupresūra ir akupunktūra)


Rytų medicina pagrįsta teorija, kad žmogaus kūne yradaug tarpusavyje susijusių energetinių kanalų (meridianų), kuriais teka gyvybinė energija „či“. Visi negalavimai ir ligos atsiranda dėl to, kad sutrinka laisvas energijos tekėjimas. Norint pašalinti sutrikimo priežastį, veikiami biologiškai aktyvūs taškai, išsidėstę pagal meridianų linijas. Tokių taškų suskaičiuojama apie 2000, tačiau gydymui naudojama nedidelė dalis. Taškai veikiami adatomis, masažu, prideginimu ir pan. Veikimo mechanizmas yra gana sudėtingas, skirstomas į bendrą poveikį organizmui ir atskiroms jo sistemoms. Mokslininkai vis dar nesutaria, kuo pagrįstas taškinio masažo poveikis. Tarp taškų ir organizmo sistemų nėra jokio paaiškinamo ryšio. Dabar kuriama nauja teorija, kad tai, ką kiniečiai vadina gyvybine energija, yra elektromagnetinis laukas. Jis supa visus gyvus organizmus ir atspindi jų patologinius pakitimus. Kol mokslininkai ginčijasi kaip pagrįsti tą ryšį, specialistai sėkmingai naudoja taškinį masažą tiek gydant ligas, tiek profilaktiškai.

 

Pėdų, delnų ir ausų refleksoterapija


Šios refleksinės zonos ypatingos tuo, kad jose yra susitelkę tiek daug taškų, kad masažuojant jas galima veikti visą organizmą. Tai lyg atskiros mikrosistemos, viso organizmo projekcija mažame plote. Nors labiausiai paplitęs ir seniausias yra pėdų masažas, tačiau ne mažiau efektyvųs yra ir delnų ar ausų masažai. Masažuojant refleksines zonas aktyvinami skausmingi taškai, iš kurių „gydanti banga“ sklinda per visą organizmą ir aktyvuoja savigydos procesus. Toks refleksinių zonų masažas sėkmingai taikomas įvairių ligų gydymui, sutrikusių funkcijų atstatymui ir sveikatingumo palaikymui.

 

Ausies refleksoterapija (aurikoloterapija) yra išskiriama kaip atskira refleksoterapijos rūšis. Stebina tiek ausies taškų gausa (apie 130), tiek jų efektyvus gydomasis poveikis. Aurikoloterapija naudojama ne tik gydymui, bet ir diagnostikai. Įprastai ausies kaušelio oda yra neskausminga. Ligos pradžioje taškai tampa skausmingi, ligai užsitesus tame taškelyje, kuris yra pažeisto organo projekcija, gali atsirasti odos paraudimas, pabalimas, šerpetojimas, pūslelė, randelis ir pan. Svarbu, kad atitinkami pakitimai ausies taškelyje gali atsirasti anksčiau nei pastebimi pirmieji simptomai. Įdomu dar ir tai, kad ausies forma panaši į žmogaus gemalą, atitinkamai kaip embrione, ausyje projektuojasi vidaus organų ir kūno dalių taškai. Panaši analogija pastebima taip pat pėdose ir plaštakose.

Refleksoterapija tinka ir vaikams, ir vyresnio amžiaus žmonėms. Šios terapijos metu liečiamasi ne tik prie tam tikros zonos, bet prie viso organizmo. Specialisto prisilietimas padės susigrąžinti gerą savijautą, vidinę harmoniją, suteiks žvalumo ir naujų jėgų.

Parašė masažuotoja Aistė Leonavičiūtė