forex trading logo

Prisijungti

Lankytojai

Straipsnių peržiūros
1005831

Kaip kovoti su celiulitu

Manote, kad celiulitas tik moterų problema. Netiesa, jis užpuola ir vyrus. Tačiau jie tai sugeba nuslėpti, nekompleksuoja dėl joo, ir tiesa ta, kad vyrams jis pasitaiko itin retai.

Kodėl celiulitas moteris kamuoja dažniau nei vyrus?

 1. - Pirmiausia moterų organizmas yra linkęs kaupti riebalus, tai užprogramuota genetiškai. Dailiosios lyties atstovių organizme riebalų yra dvigubai daugiau nei vyro. Riebalai kaupiasi apatinėje kūno dalyje, taip organizmas ruošiasi būsimam nėštumui, todėl celiulitas pirmiausiai ir atsiranda ant šlaunų, sėdmenų, juosmens...
 2. - Vyrų jungiamojo audinio (kolageno) struktūroje nesusidaro palankios sąlygos skysčiams ir riebalams kauptis. Moterų organizme kolagenas linkęs temptis ir plėstis, vėl dėl tos pačios priežasties – ruošiantis būsimam nėštumui.
 3. - Celiulitas dažnai išryškėja dėl hormonų balanso pokyčių: estrogeno (skatina riebalų kaupimąsi), progesterono (skatina skysčių užsilaikymą). Šių hormonų vyrų organizme yra labai mažai.

Moters organizmas prisitaikęs gyventi ciklais, todėl ir celiulitas linkęs pasireikšti tam tikrais gyvenimo tarpsniais, kai hormonų balansas sutrinka (brendimas, nėštumas, menopauzė, kontraceptinių preparatų naudojimas).

Veiksniai sukelentys celiulitą

Yra labai daug veiksnių, kurie skatina celiulito atsiradimą įvairaus amžiaus moterims. Celiulito priežastis – vietinio riebalų kaupimosi ir pasišalinimo proceso pusiausvyros sutrikimai. Šiuos sutrikimus gali sukelti:

 1. vidaus ligos;
 2. skydliaukės ligos;
 3. hormonų balanso sutrikimai (brendimas, nėštumas, menopauzė; kontraceptiniai preparatai);
 4. neaktyvus gyvenimo būdas;
 5. sėdimas darbas;
 6. žalingi įpročiai (rūkymas, piktnaudžiavimas alkoholiu, kava);
 7. aštrus, sūrus maistas;
 8. nesubalansuotos dietos;
 9. nereguliarus maitinimasis;
 10. traumos;
 11. netaisyklinga laikysena;
 12. paveldėjimas;
 13. ilgalaikis stresas;
 14. vaistai;
 15. maisto priedai (dažikliai, kvapai, saldikliai, konservantai ir pan.);
 16. rafinuotas, perdirbtas maistas

Jei norite atsikratyti celiulito:

 1. venkite aštraus maisto;
 2. valgykite daugiau ląstelienos;
 3. vartokite daugiau skysčių (apie 7 stiklinės vandens per dieną) – tai padės toksinams pasišalinti iš organizmo
 4. venkite užkandžiauti - ypač vėlai vakare;
 5. mažinkite riebalų kiekį maiste;
 6. sportuokite – tinka vaikščiojimas, tempimo pratimai, joga, meditacija, plaukimas, intensyvus sportas čia nepadės;
 7. atsisakykite žalingų įpročių;
 8. gerkite daugiau žaliosios arbatos;
 9. puiki priemonė yra pirtis, nepamirškite šio malonumo.

ar padeda nuo celiulito griežtos dietos ir alinantis sportas?

Kodėl nepadeda griežtos dietos ir intensyvus sportas? Todėl, kad celiulito priežastis yra visai kita. Besilaikant griežtos dietos, aktyviai sportuodamos jūs suplonėsite, atsikratysite kelių kilogramų, tačiau celiulitas liks. Taip elgdamosi jūs tik alinate organizmą. Riebalinės ląstelės yra „užrakintos“ jungiamojo audinio ertmėse ir nedalyvauja bendroje medžiagų apykaitoje. Subalansuokite mitybą, gerinkite probleminių vietų mikrocirkuliaciją ir pasieksite daug geresnių rezultatų.

Kompleksinė kova - kelias į gyvenimą be celiulito

Pagrindinė sąlyga kovoje su celiulitu yra rizikos veiksnių pašalinimas. Celiulitas labai sunkiai pasiduoda gydymui, todėl su juo kovoti patariama kompleksiškai. Reikia subalansuoti mitybą, sportuoti, gyventi sveikai, lankytis profesionaliose anticeliulitinėse procedūrose. Pastebėjus rezultatus, nesustoti ir pačioms namuose rūpintis oda. Jei nesiimsite jokių individualių priemonių, pasiektais rezultatais pasidžiaugsite tik kelis mėnesius. Joks anticeliulitinis masažas ar kremas nepadarys stebuklo, jei pačios savarankiškai nesirūpinsite savimi.

Celiulitas vystosi pamažu, kai jis tampa pastebimas, jungiamasis audinys jau yra pakitęs ir atstatyti jį į pradinę būklę neįmanoma. Visiškai atsikratyti celiulito yra labai sunku, tačiau sumažinti, kad jis taptų nepastebimas ir nekeltų rūpesčių įmanoma su tinkama specialisto pagalba gana nesunkiai. Celiulitas vystosi labai individualiai, todėl bendrų gydymo būdų nėra. Jums tinkančias priemones gali rekomenduoti tik išmanantis savo darbą profesionalas.

Jei turite daug noro ir užsispyrimo, su gera pagalba ir įdėjus pastangų, šią problemą galima paversti tik jums vienai žinomu rūpestėliu... Sėkmės...

Autorė - masažuotoja Aistė Leonavičiūtė